Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
Osmanlıca Öğrenenler İçin Mesnevî’den Seçme Hikâyeler Mevlânâ Celâledd

Osmanlıca Öğrenenler İçin Mesnevî’den Seçme Hikâyeler

Liste Fiyatı : 0,00TL
DİKKAT! Bu ürün 23.09.2019 tarihinde satışa çıkacaktır. Ön sipariş vermek için ürünü sepetinize ekleyip satın alabilirsiniz.
9786054635641
362153
Osmanlıca Öğrenenler İçin Mesnevî’den Seçme Hikâyeler
Osmanlıca Öğrenenler İçin Mesnevî’den Seçme Hikâyeler
DBY Yayınları
0.00

Osmanlıca öğrenmenin bir medeniyet ve kültürü bilme ve anlamaya ilk adım olduğunu artık biliyoruz. Bizler, atalarımızın altı yüzyıldan fazla bir süre kullandıkları ve giderken arkalarında milyonlarca kitap ve belge bıraktıkları bir mirasın insanlarıyız. Bu büyük çaplı mirası değerlendirmek, yorumlamak, yeni araştırma ve inceleme eserleri ortaya koymak, bizi geçmişimizle buluşturan köprüleri yeniden kurmak, hatta sağlamlaştırmak anlamına geliyor. Tarih, kültür ve medeniyetimizle barışık olmak zorundayız. Çünkü millet olarak yaşamak ve ayakta kalabilmemiz buna bağlıdır. Tarih boyunca referanslarını geçmişlerinden almayan hiçbir değer ya da anlayış, varlığını devam ettirememiştir.

İşte bu gayelerle Osmanlıca öğrenenlere kolaylık sağlaması için hazırladığımız bu matbu çalışma, İslâm kültür ve medeniyetinde önemli yeri olan ve hepimizin yakından tanıdığı Mevlâna'nın Mesnevî'sinden seçilmiş bazı hikâyelerinden meydana geliyor. Kendine has üslûbu, hikmetli, öğütleyici ve düşündürücü yazılarına akıcı bir şekilde yer vermeye çalıştığımız bu hikâyeler, alfabeye yeni başlayanlar için son derece kolay, anlaşılabilir bir düzeydedir. Osmanlıcayı hiç bilmeyenler bile, deneme yanılma yoluyla bu kitaptan pek çok şey öğrenebilirler.

Kapat