Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Edirne Kuşatması Günlüğü (Kuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları)Kuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları

Liste Fiyatı : 120,00TL
İndirimli Fiyat : 60,00TL
Kazancınız : 60,00TL
Taksitli fiyat : 12 x 5,98TL
%50
Stokta var
9786054635313
362109
Edirne Kuşatması Günlüğü (Kuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları)
Edirne Kuşatması Günlüğü (Kuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları) Kuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları
60.00

Yaklaşık 550 yıl Osmanlı Devleti’nin elinde kalan Edirne, Osmanlı ordusunun Balkan Savaşları’nda yenilgiye uğraması üzerine kısa bir süreliğine de olsa Bulgarların işgaline uğramıştır. Değerli araştırmacı Yunus Emre Kaleli tarafından Türkçeye kazandırılan bu kitap, Edirne’nin işgal edilmesine kadar süren beş buçuk aylık kuşatmayı ve şehrin kahramanca müdafaasını konu alıyor.
Kitap, Fransız yazar Paul Christoff’un, savaşın başladığı günden şehrin teslimine kadar, günü gününe tuttuğu notlardan oluşuyor. Yazar, önsözünde de belirttiği gibi, olayları olabildiğince tarafsız bir bakış açısıyla kaleme almaya çalışmış.
Edirne Kuşatması Günlüğü’nde, Edirne halkının ve Türk askerinin yaşadığı tüm zorlukları, samimi ve akıcı bir dille tasvir eden yazar; diğer cephelerde yaşanan gelişmelere, Balkan coğrafyasının Osmanlı hâkimiyetinden nasıl koparıldığına ve bunun neticesinde kaybedilen topraklarda kalan Müslümanların maruz kaldığı katliamlara da kayıtsız kalmamış.
Fotoğraf ve resmî belgelerin de yer aldığı bu değerli günlük, tarih araştırmacıları için bir kaynak teşkil etmesi yanında, yakın tarihe meraklı herkesin de ibretle okuyabileceği bir eserdir.

Kapat