Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Cumhuriyet Öncesi Vatandaşlık Eğitimi Metinleri 3Yeni Malumat-ı Medeniye (Ahlakî Vatanî Dersler)

Liste Fiyatı : 28,00TL
İndirimli Fiyat : 18,76TL
Kazancınız : 9,24TL
Taksitli fiyat : 12 x 1,92TL
Havale/EFT ile : 17,45TL
%33
Temin süresi 1 gündür.
9786257760164
362205
Yeni Malumat-ı Medeniye (Ahlakî Vatanî Dersler)
Yeni Malumat-ı Medeniye (Ahlakî Vatanî Dersler) Cumhuriyet Öncesi Vatandaşlık Eğitimi Metinleri 3
DBY Yayınları
18.76

Çocuklar!
Şu okuyacağımız ders, bize pek lüzumlu şeyleri öğretecek, gayet dikkatle dinleyelim, öğreneceğimiz şeyleri belleyelim ve onları daima işleyelim. Görüyorsunuz ki biz bu dünyaya öyle otlar gibi yerden biterek gelmedik, yanı başımızda hepimizin babası, anası, akrabası ve ailesi var. Sonra hocalarımız, mürebbilerimiz, muallimlerimiz, büyüklerimiz, küçüklerimiz konu ve komşularımız var ki bunların hepsine karşı bizim birer vazifemiz vardır.
Anamıza ve babamıza, hocalarımıza, büyüklerimize ve küçüklerimize karşı nasıl hareket edeceğiz? Bunları bilmeliyiz değil mi?
Sonra bizim bir hükümetimiz, vatanımız, Osmanlı namını taşıyan milletimiz, askerlerimiz vardır ki bunlara karşı vazifemiz ve duygumuz nasıl olacaktır bilmeliyiz değil mi?
Bir de milletimiz içinde, memleketimizde ve belki bütün insanlar içinde fakir var, zengin var, öksüzler, yetimler, kimsesizler, sakatlar, biçareler var. Bunlara karşı da bizim vazifemiz acaba nedir?
İşte yavrularım! Bu okuyacağımız ders bize şu saydığım şeylerden bahsedecek, bunların her birine karşı ne gibi vazifelerimiz vardır bildirecek.
Çocuklar, kısaca bir söz söyleyeyim: Bu ders bize insanca, cemiyet halinde, toplu bir yerde nasıl yaşanmak ve ne yapmak lazım geldiğini öğretecek.
İstikbal, çalışanlarındır...

Kapat