Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%33
Yeni
Kentleşme ve Ailenin Değişimi Enes Battal Keskin Kentleşme ve Ailenin Değişimi Enes Battal Keskin Kentleşme ve Ailenin Değişimi Enes Battal Keskin

Kentleşme ve Ailenin Değişimi

Liste Fiyatı : 44,50TL
İndirimli Fiyat : 29,82TL
Kazancınız : 14,68TL
Taksitli fiyat : 12 x 3,06TL
Havale/EFT ile : 27,73TL
%33
DİKKAT! Bu ürün 30.10.2020 tarihinde satışa çıkacaktır. Ön sipariş vermek için ürünü sepetinize ekleyip satın alabilirsiniz.
9786257760119
362199
Kentleşme ve Ailenin Değişimi
Kentleşme ve Ailenin Değişimi
DBY Yayınları
29.82

Toplumsal bir değişme süreci olarak kentleşme, aile üzerinde etkili olmakla birlikte her toplum için geçerli aile tipleri ortaya çıkar(a)mamaktadır. Bazı toplumlarda kentleşme, ailenin hem yapısında hem de fonksiyonlarında paralel bir değişime sebep olmaktayken kentleşmenin çok hızlı olduğu toplumlarda ailenin yapısı değişirken fonksiyonları aynı kalabilmektedir. Literatürde yer alan geniş aile ve çekirdek aile yapısı arasındaki ayrım, bu çalışmanın alan araştırmasında da görüldüğü üzere net değildir. Türkiye’de aile türlerinin oluşmasında kentleşmenin etkisi olsa da başka bazı faktörler, özellikle din belirleyicidir.Bu aileler bir yanıyla geleneksel bir yanıyla modern, bir yanıyla kırsal bir yanıyla kentseldir. Bahsedilen ailenin pratik hayattaki yansımalarına ve davranış kalıplarına bakıldığında iki farklı değerin etkisi kolayca görülebilmektedir. Alan araştırmasındaki aileler, birbirine taban tabana zıt iki farklı değerin/anlayışın etkisi altında olduğundan bunları bünyesinde sentezlemiş gibi görünse de aslında bu değerler ailede eklemlenmiş bir şekilde bulunmaktadır. Bir denge durumuna ulaşmamış bu aile türü, her türlü tehlikeye açıktır. Bu nedenle, her iki yaklaşımın iki farklı ucuna savrulma potansiyeline sahiptir.

Kapat