Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

FAHRİ KAPLAN, 1985 senesinde Çanakkale’nin Biga ilçesinde doğdu. 18 yaşına kadar Biga’da yaşadı. Uludağ Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümünden 2007 yılında mezun oldu. 2009 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında Mehmed’in Işk-nâme’sinde Aşk Olgusu, Vak‘a Kuruluşuna Tesiri (2011) tezi ile yüksek lisansını, Latîfî Tezkiresi’nde Edebî Eleştiri Terimleri ve Edebiyat Eleştirisi (2018) başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. Şu anda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışıyor.
Fahri Kaplan’ın bazı şiir ve yazıları Dergâh, Türk Edebiyatı, Söğüt, Yedi İklim, Bizim Külliye, Şiiri Özlüyorum, Kayıp Kayıt, Dil ve Edebiyat, Mavi Yeşil, Klaros, Mahur Beste, Mâî, Yol, Azîmet, Sosyal Araştırmalar, Hikmet, Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Söylem Filoloji dergilerinde yayımlandı.
Fahri Kaplan’ın bugüne dek yayımlanmış kitapları ise şöyle:
Şiir: Aynadaki Akşam (2017), Son Hüzün de Çekilir Aramızdan (2018), Câm-ı Aşk (2019), İnce Hatıra (2021), Velhâsıl (2022), Siz Demem Sizin İnceliğinizden -Seçme Şiirler- (2023).
Ansiklopedik Sözlük: Klasik Türk Edebiyatı Eleştiri Terimleri Sözlüğü -Latîfî Tezkiresi Örneği- (2021)

Fahri Kaplan - Yazarın kitapları

Kapat